Bozlarlıların Alzey Buluşması gerçekleşti

Degerli Bozlarlılar,

Bozlar Dayanışma Derneği Halkla buluşma etkinlilkeri kapsamında, 17 Şubat 2019 Tarihinde Alzey Alevi Derneğinde düzenlenen Kahvaltı – Sohbet etkinliğinde Bozlarlı Köylülerimizle bir araya geldi. Oldukça neşeli ve Keyifli başlayan buluşma, Alzey de Yaşayan Köylülerimizin hazırladığı Muhteşem Kahvaltı Sofrasıyla adeta bir Şenliğe dönüştü.

Aynı zamanda Alzey Alevi Derneği Kurucularından ve Yöneticilerinden olan Hüseyin Boyrazlı, birlikte ve beraber hareket etmenin önemini belirten açılış konuşmasını yaptı ve Avrupadaki birlikteliğin özellikle çocuklarımızın geleceğini ilgilendirmesi açısından  çok daha büyük bir önem arzettiğini belirtti. 

Bozlar Dayanışma Derneği Yöneticileri Filiz Engintepe ve Mustafa Evren,Bozlar Dayanışma Derneği adına Misafirleri Selamlayarak açılış Konuşmasını Yaptılar. Kısaca Derneğin kuruluş amacını açıklayan konuşmadan sonra 1 Şubat 2019 Tarihli Bildiri okundu ve akabinde Sohbet kısmına geçildi.

Misafirler ve Bozlar Dayanışma Derneği yöneticileri özellikle birlikte hareket etmenin önemine değindiler ve önerilerini Sundular.

Öne çıkan öneriler ve teklifler  

Bozlarlı Fatoş Hanım, Köydeki Çocukların gelişimine katkıda bulunması anlamında bir Atölye kurulması fikrini belirtti ve böylelikle Çocukların içindeki Cevheri ve Yeteneklerini keşfetmenin önemine vurgu yaptı. Bununda Okulun Bahçesine yada yakınına Bir Oda inşa etmek , olmazsa bir Konteyner kurup orayı çocukların kendilerini gelştirebileceği bir Ortam hazırlayarak olabileceğini belirtti .

Çopo Hasan Sarıkaya , Cemevi, Morg ve Mezarlıkla ilgilenebilecek bir yada birkaç kişinin olması gerektiğinin mecburiyeini dile getirdi ve bu konuyla acilen ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Seciye Çatalgöz, acilen bir Yaşlılar heyetinin kurulmasını ve bu kişilerin köyün birlikteiği yolunda insiyatif göstermesi gerektiğini,varsa küskünler arasında arabuluculuk görevi almalarını belirtti.

Etkinlik , Ev Sahiplerine gösterdikleri Misafirperverliğe teşekkür edilerek Sonlandı.

Bozlar.Net

 

Schreibe einen Kommentar