Değerli Bozlarlılar,

Bozlar Dayanışma Derneği olarak 11.11.2018 tarihinde Almanya’nın Leverkusen şehrinde gerçekleştirdiğimiz geniş katılımlı kongrede, yönetim kurulu üyeleri seçimi yapıldı.

Divan olarak seçilen Tapo Halil Kısıkyol, Halil İvecan ve Elif Engizek divandaki yerlerini aldıktan sonra, değerli köylülerimiz Ali Engizek, Tapo Halil Kısıkyol ve Halil İvecan kongre açılış konuşmalarını yaptılar…

Mustafa Evren, geçici yönetim olarak köyde yaptıkları çalışmaları, yapılan harcamaları fotoğraf ve videolar eşliğinde ayrıntılı bir şekilde anlattı, bazı köylülerimizin sorduğu soruları cevapladı. Oy birliği ile geçici yönetimin yaptığı çalışmalar aklandı.

Çağrılara rağmen, kongreye kadarki çalışmaları yürüten geçici yönetimdeki arkadaşların bazıları katılmadı ama gerek şehir dışından gerekse çevre ülkelerden birçok köylülerimizin katılımıyla geniş katılımlı bir kongreyle güzel bir başlangıç yaptık. Bundan sonraki kongrelerimizin çok daha geniş katılımlı olacağına inanıyoruz.

Seçilmiş yönetim olarak bundan sonraki tüm çalışmalarımız; köyde, Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve Avrupa’da yaşayan tüm köylülerimizi kapsayacak şekilde en küçük bir ayrımcılık yapılmadan gerçekleştirilecektir.

Kongrede yapılan seçim sonucu Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi…

YÖNETİM KURULU:

* FİLİZ ENGİNTEPE
* MUSTAFA EVREN
* ALİ RIZA SARIKAYA
* HALİL POYRAZLI
* DERYA ŞENPINAR
* MUSTAFA BERÇİN (KAKO)
* EMİNE TIRAŞLI
* ALİ ÇATALDEĞİRMEN
* MUSTAFA KISIKYOL (MIÇO)
* HAKAN ŞENPINAR
* HASAN SARIKAYA (ÇOPO)
* ELİF KISIKYOL
* HALİL İVECAN
* HALİL KISIKYOL (TAPO)

NOT: Yönetim Kurulu olarak Fransa temsilcilerimizi ULAŞ TIRAŞLI ve AHMET GÜNEŞ olarak belirledik.

Saygılarımızla…

BOZLAR DAYANIŞMA DERNEĞİ

https://www.facebook.com/Bozlar-Dayanışma-Derneği-185769282304619/

Von Bozlar

2 Gedanken zu „Bozlar Dayanisma Dernegi Icin Ilk Adim Atildi“
  1. Bu olusumun köy olusumu oldugunu unutmadan,bütün köylülerimizin kendi öz evi adresi dernegi oldugunu sahiplenmesini diliyorum.Bütün köylülerimize saygi ve sevgilerimi sunuyorum. Bir olalim iri olalim diri olalim…

Schreibe einen Kommentar