Bozlarlılar 07.04.2019 tarihinde Sohbet ve Bilgilendirme Toplantısında bir araya geldiler.Bozlar Dayanışma Derneği buluşmala ilgili Facebookta Paylaşımda bulundu. Aynen yayınlıyoruz.

Merhaba Canlar,Bilgilendirme ve Sohbet konulu bir toplantımızı daha geride bıraktık.Leverkusen Dergahında 07.04.2019 tarihinde yaptığımız buluşma, yaklaşık yetmiş Köylümüzün katılımıyla gerçekleşti ve üç saat sürdü.

Kısaca Ana Başlıklarıyla belirtirsek,

-Dernekleşmenin önemi bir kez daha vurgulandı ve bu konu hakkında görüşler dinlendi. Fikrini beyan eden Köylülerimiz Ortak fikir olarak Yasal Zeminde hareket etmenin önemini dile getirdi.

-Bozlar Dayanışma Derneği Tüzüğüyle gidilecek Kongrenin geniş Katılımlı ve Bozların hepsini kapsayacak çoğunlukta yapılması için Bilgilendirme Toplantılarının devam etmesi gerektiği bir kez daha dillendirildi.

-Toplantılarımıza ilk kez katılan Büyüklerimiz Dernekleşme ile alakalı fikirlerini belirttiler ve desteklerini sundular. Onların Katılımı bizim için çok kıymetliydi. Buradan bir kez daha Teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

-Toplantıya katılan Misafirlere ,Kongreden bu yana geçen zaman zarfında yapılan çalışmalar ve Harcamalar hakkında bir Ara Rapor sunuldu.Rapor çok olumlu tepkiler aldı ve kabul gördü.

-Çalışmalarımızın,Maraş Demokratik Dernekler Birliğine Katıldı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve Yasal olmayan bir Derneğin böyle bir oluşumun içinde bulunamayacağı gerçeğini belirttik ve bu tür kararların sadece ve sadece geniş katılımlı Üye Toplantılarında hep beraber alınabileceğini dillendirdik.

-Sosyal Dayanışma Çerçevesinde neler yapabiliriz sorusuna hep beraber cevaplar aradık ve bu konudaki fikirleri ve önerileri yanımıza not aldık.

-Günün Sürprizi ise BOZLAR Dergisiydi. Çok kısa bir süreden hazırlanan Dergi, Kongreden bu zamana kadar geçen sürede yapılan çalışmaları ve Harcamaları anlatmak maksadıyla hazırlanan , aynı zamanda kısa Bozlar Köyü tanıtımının yapıldığı ,Fotoğraflarla süslenen , sanal olmayan ,elle tutulan gözle görülen bir küçük hatıra olarak sizlere armağanımızdır. Dergimizin mutlaka bir ikinci sayısı yapılacaktır.Katkıda bulunmak isteyen Köyülerimiz bizimle iltişime geçerse seviniriz.Paylaşmak istediğiniz eski Fotoğraflar,anlatacağınız bir Hatıranız yada Bozların tarihiyle ilgili paylaşmak istediğiniz herhangi bir belge varsa bizlere ulaştırabilirsiniz. info@bozlar.net

Bir sonraki buluşmamız 21.04.2019 tarihinde İsviçrede ve komşu ülkelerde yaşayan Bozlarlılarla olacak.Buluşmamız Basel Şehrine 80 Km Mesafede ki Selzach kasabasında gerçekleşecek. Sınıra yakın bölgelerde yaşayan Almanya ve Fransadaki Köylülerimizide aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı buradan belirtiyoruz.Gelirken yanınıza, güler yüzünüzle beraber ,sorularınızı ,beklentilerinizi,fikirlerinizi ve eleştirilerinizi de beraberinizde getirirseniz çok daha seviniriz.

Görüşmek umuduyla

Von Bozlar

Schreibe einen Kommentar