Bozlar Dayanışma Derneği tanıtım-Sohbet Etkinliklerinin bir Sonraki Durağı İsviçreydi.Burada dolu dolu 2-3 gün geçiren Bozlarlıların neşesi ve mutluluğu görülmeye değerdi. Bu bağlamda Bozlar Dayanışma Derneğinin Facebook Sayfasındaki Yazısını aynen yayınlıyoruz.


Merhaba Canlar,

Beraber taşıdık, beraber hazırladık, beraber yedik,beraber topladık, beraber temizledik,iki yaşındaki bebeğinden yetmişli yaşların ortalarına gelmiş abilerimizle beraber oynadık ,Halaylar çektik. Daha ne olsun. Amacımız tamda buydu. Hedefimizi tam onikiden vurduk dersek abartı olmaz,hatta eksik kalır.

Hayatlarında birbirlerini ilk defa gören gençlerin küçük büyük demeden birbirleriyle hemen kaynaşmaları ve beraber zaman geçirmeleri ve daha da önemlisi,günlük hayatta herkesi esir alan Cep Telefonlarının kısmen devre dışı kalması ve eksikliğinin belki de hiç farkedilmemiş olması, Anne Babalar kadar gençlerimizide memnun etti dersek abartı olmaz.

Etkinlikle alakali arkadaslarimizin Facebooka yükledikleri Videolari buraya ekledim.Hem bir arada ve bulmasi Kolay olur diye düsündüm.Ileriki bir zamanda Fotograflardan olusan bir Video yapip onuda Bozlar Dayanisma Dernegi Sayfasinda yayinlariz. Artik Sözü fazla uzatmadan , Hüseyin Boyrazli nin güzel yazisiyla sizleri başbaşa birakiyorum:

İsviçre’de yaşayan arkadaş, akraba, köylülerimizin kiraladıkları ve dağın doruğuna yakın bulunan konaklama yeri, müthiş bir panorama sunuyordu. Otelimizin terasından her tarafı karla kaplı Alplerin silsilerini izlemekten kendimizi alamıyorduk.

Sanki Engizek dağlarının kamalak ağaçları ile kaplı herhangi bir tepesinde bulunuyorduk. Tabii ondan da daha önemlisi, bebek yaşından seksenlere merdiven dayamış köylülerimizle birarada bulunmamız oldu. Orada bulunduğumuz görece kısa sürenin her anını, her dakikasını bezen birebir, bazen küçük gruplar oluşturup konuşarak, bazen mutfakta çalışarak, davulzurna eşliğinde yöremizin eşsiz oyunlarını oynayarak geçirdik.

Çocuklarım ve ben ayrıca çetin yollardan geçerek karlara bata çıka bulunduğumuz yerin en yüksek noktasına çıktık. O duygu adeta anlatılaması imkansız başka bir şey. Bu duyguları, bir başka seferde bütün köylülerimizle yaşayıp paylaşmak, onlarla böyle bir ortamda özlem gidermek için dernek yöneticilerimizin şimdiden kolları sıvamalrını ve yine sevgili İsviçreli köylülerimizin yaptıkları bu mükemmel organiasyonun daha büyüğünü yapmalarını bekliyoruz, kendilerinden bu konuda ricada bulunuyoruz.

Von Bozlar

Schreibe einen Kommentar