Korona Günlerinde Bozlarda yaşayan Duyarlı arkadaşlarımız bir Yardım Organizasyonu planlayıp hayata geçirmişlerdir. Bu konuyla alakalı BDD Facebook sayfasında bir yazı kaleme alınmış. Aynen yayınlıyoruz.

Kıymetli Bozlarlılar,

Korona virüsünün hayatımıza (negatif) etki ettiği bu günlerde Bozlarlı 3-4 arkadaşımızın öncülük ettiği ve bizim de Bozlar Dayanışma Derneği olarak desteklediğimiz ‘Bozlarlılarla Dayanışma Organizasyonu’ içimizi bir nebze de olsada ferahlattı.

Bozlarlılarla Dayanışma Organizasyonu, geçtıiğimiz günlerde kapı kapı dolaşarak insanlarımızın hal ve hatırını sormuş ve aynı zamanda durum tespiti yapmıştır.

Bu kapsamda ilk aşamada

24 aileye gıda yardımı ,

Yaşlı ve dışarı çıkma imkanı olmayan köylülerimizin de ilaç vb. İhtiyaçları karşılanmıştır.Yardımlar zamana yayılarak devam edecektir ve tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır.

Bizler de burada, imkanlar dahilinde, bu işin ucundan tutmayı bir görev bildik ve sizlerle paylaşıyoruz.İlk aşamada meydana gelen masrafların tamamı Bozlar Dayanışma Derneği tarafından karşılanmıştır.

Bu tür yardımların ileriki süreçlerde de devam etmesi ve toplumsal dayanışmayı desteklemek adına köyümüzdeki ve yurtdışındaki Bozlarlı her bireyin bu konularda duyarlı olmasını bekliyoruz.

Memlekette yaşayıp da Bozlarlılarla Dayanışma Organızasyonuna destek olmak isteyen köylülerimiz, aşagıda belirteceğimiz isimlerle temasa geçebilirler. Bu destek maddi ve manevi olabilir, hiç farketmez. Hep beraber birbirimizi tamamlarız, asıl amaç bu olmalı.

Katkıda bulunmak isteyen yurtdışındaki köylülerimiz, bize sosyal medya hesaplarından ya da direkt ulaşabilirler.

Bozlarlılarla Dayanışma Organizasyonunda bulunan emektar arkadaşlarımıza buradan kendimiz ve sizin adınıza teşekkür ediyoruz. Böyle bir zamanda insiyatif almak çok kıymetli ve takdire şayan.

Bu organizasyon, yetkili merciilerden müsade alınarak yapılmıştır ve kanunların elverdiği ölçülerde de devam edecektir.

İltişime geçebileceğiniz kişiler ve kurumlar aşağıda yazıldığı gibidir:

Bozlarlılarla Dayanışma Organizasyonu:

Ali İhsan Demirci KarabilalHasan ÇelikHasan İltemişHasan GüneşHüseyin Uykulu (Tomas)

Bozlar Dayanışma Derneği Almanya:

Elif Kısıkyol

Derya Şenpınar

Filiz Engintepe

Mustafa Evren

Ali Rıza Sarıkaya

Halil İvecan

Mustafa Berçin (Kako)

Ali Hakan Şenpınar

Mustafa Kısıkyol

Halil Kısıkyol

Bozlar Dayanışma Derneği İsviçre:

Emine Tenes

Ali Çataldeğirmen

Çopo Hasan Sarıkaya

Bozlar Dayanışma Derneği Fransa:

Ali İltemiş

Bu hassas ve sağlık açısından risk oluşturan dönemde bütün köylülerimizin kendilerine ve çevresine azami dikkat etmelerini bekliyor ve sağlıklı günler diliyoruz.

Von Bozlar

Schreibe einen Kommentar